A lélegzetelállító luxus sok esetben öncélú és ízléstelen, mert a hivalkodás a célja. Másokra figyel, nem a luxus tulajdonosára, hiszen a luxus tulajdonosa bizonytalan saját magában, és visszajelzést vár másoktól.
Elismerést.
Drága dolgokat mindenki tud vásárolni, az nem nagy kunszt. Gyönyörű dolgokat vásárolni abból a célból, hogy a saját belső világunk kiterjesztésévé változtassák a lakásunkat: na az a nehezebb dió.
Amikor megkerestek minket, hogy tervezzünk meg egy hosszú és keskeny alaprajzú lakást a Bazilika közelében, egy Ybl Miklós által tervezett épületben úgy, hogy hosszú távú kiadásra is alkalmas legyen, a célcsoportunk a banknegyed külföldi tisztviselői, éreztük, hogy ennél a munkánál nem az olcsón beszerezhető bútorok játszák majd a főszerepet.
A térrendezés, faldöntögetés után ennek megfelelően válogattunk a burkolatok és bútorok között, nem is beszélve a kortárs festményekről. Így lehetett, hogy rátaláltunk egy gyönyörű cserépkályhára, ami a valóságban még puritánabb volt…
…vagy épp a tojás alakú muránói lámpára, ami egy különleges eljárással készül, és a lélegzetelállításnak azt a finom és szépségben gyönyörködtető fajtáját valósítja meg, ami nem a vastag pénztárca reklámozásáról szól.
A 3D-s terveken látható csaknem minden bútordarab kapható kereskedelmi forgalomban, az íróasztal mondjuk pont egyedi darab lett volna.
Eszter, a lakás tervezője sokat gondolkozott a hálószobába szánt falképen. A kereskedelmi forgalomban kapható tapéták nem voltak megfelelőek, túl ismert vagy snassz képeket kínáltak, ráadásul csak növényeket ábrázoló képeket is kihúztuk a listáról, mert azok a képek gyorsan "kiürülnek", ha nincs rajtuk központi téma. Végül a nagy németalföldi múzeumok webszájtjainak köszönhetően találtunk rá a hatalmas felbontású, jól printelhető és jogdíjmentes letölthető képre, amik ekkora nyomtatásban is jól mutatnak, ráadásul témájuk, koncepciójuk is van. A királyi falkavadászat véresebb jeleneteit azért Eszter leretusálta a képről.
A hálószobából kijárás nyílik a lichthofra. Eszter az évek alatt már szakértőjévé vált a budapesti lichthofok beépítésének, nem csak a földszinten: ebben a lakásban is sikerült úgy megvalósítani ezt, hogy a kecske is jóllakott, de a káposzta is megmaradt. Ugyanis hiába felső emeleti lakásról van szó, egy rácsos tartóval sikerült megtartani a levegő átjárását, miközben néhány növénnyel igazi télikert hangulatot érhettek el.
Egy sokszor egymillió forint feletti bútordarabokkal telerakott lakást nem érdemes akárhol megépíteni. Még a belvárosban is csak azokon a részeken térülhet meg egy ilyen beruházás, ahol a hozzáadott érték később kivehető, egyébként csak pénzégetés. Ezért is voltunk szomorúak, hogy a tulajdonos végül félidőben eladta a lakást, mert más befektetés felé fordult. Nagyon sajnáltuk, mert tényleg szerettük volna látni élőben a terveket, sétálni abban, amin annyit agyaltunk és dolgoztunk. Végül 3D-ben készítettük el nektek, hogy ne maradjon végérvényesen az íróasztalfiók magányában.
Elindítottuk a Menőlakásom Insta fiókot, ahol sok képet osztunk meg. A lakásról több előtte-utána képet találhattok majd a következő hetekben.
Ha te is szeretnél átverések nélkül, megbízható, tehetséges stáb - akár Eszter - segítségével menő lakást magadnak Budapesten, keress minket, kattints ide. Tanácsadásban, lakásvásárlás előtti átnézésben is segítünk.