A diákapartmannak, mint műfajnak Budapesten nem túl kifinomult a kultúrája. Sok a külföldi diák, meg az olyan, akinek a szülei a jó minőséget keresik, szóval ha valaki egy nagy lakásból ki tud alakítani 3-5 apartmant, sokkal nagyobb hozamra számíthat, mint más bérlési formák esetén. Persze nagyon nem mindegy, hogy hol és milyen az apartman, de ezt általában tudják is.
Sok befektető tehát elvben vágyik egy ilyenre, de amikor tényleg áldozni kell rá, "ésszerű" okokra hivatkozva visszalép, és jöhet a gagyi. Félúton pedig ez olyan szörnyszülöttet hoznak létre, ami sem ennek, sem annak a rétegnek nem megfelelő.
Az Én Menő Lakásom csapata több diákszállót készített eddig: a közhiedelemmel ellentétben tervezőként ez egy sokszínű és szórakoztató műfaj. Ott van a térkihasználás maximális igénye, ami rémes kötöttségeket okoz, de ha valakit az ilyesmi motivál, álommunkákat valósíthat meg.
Mint Eszter a csapatból.
Még több képet szeretnél látni a lakásról? Kövesd az Insta fiókunkat, ahol láthatjátok a készülő lakásokat, előtte-utána fotókkal is.
Nyolc ablak, öt apartman és egy közösségi tér. Ez volt az elképzelés, amikor ismerkedtünk a projekttel, és először pillantottuk meg a lakást. Dickens képzeletét felülmúlóan középkori állapotokkal szembesültünk, hiszen már előtte is diákok laktak itt, akik azonban kórházzöld falak között, egy fürdőn és egy konyhán osztoztak, hát… sokan, túl sokan.
A tulajdonosok úgy döntöttek, egészen máshogy kell állni a diákokhoz. Arra kértek, minden szobában legyen egy kis konyha, mosdó, zuhanyfülke, dolgozó, kanapé vagy legalábbis karosszék, hálószoba és gardróbszekrény. Ami a legbizarrabb kérésük volt, hogy mindez egyetlen légtérben legyen, falak nélkül, ami csodák csodája, működik.
Íme a közösségi tér. Kellően nagy, persze nem hatalmas, de itt találkozhatnak egymással az itt lakók. Ez egyébként fontos szempont: a szülők örülnek, ha a gyerekük nem egyedül él, hanem ránéz valaki, látja, hogy megjött este, kialakulhatnak barátságok, működik a közösségi tér offline is. De aki akar, elvonulhat: a szobák elég nagy kényelmet és önállóságot adnak. Az itteni egyik szekrényben egyébként elfért még egy két méter magas nyomástartó puffertartály, valamint három WC is az itteni stranghoz került közel, hogy ne veszítsünk magasságot a lejtések miatt.
Még több képet szeretnél látni a lakásról? Kövesd az Insta fiókunkat, ahol láthatjátok a készülő lakásokat, előtte-utána fotókkal is.
Kedvencünk az egyes szoba: itt volt a legkevesebb hely. A belépés után egyből fölénk tornyosul a galéria, mint egy titkos átjáró, amin az ágy található. Minden szobában fentre került egyéként az éjszakai fekhely, a 18-26 négyzetméteres apartmanok alsó szekciójában inkább kanapé, tanulóasztal és pakolóhely került a zuhanyzó és a konyha mellé.
Az egyik szobának a történetéhez tartozik a lefalazott átjáró, amivel a bontás során szembesültünk. Kiderült, hogy a fal túloldalán egy elég nagy helyiség található, amibe sehonnan nem nyílik ajtó, de engedély híján ide nem kukkantottunk be. Akit bővebben érdekel, egy korábbi posztban olvashat róla.
Nemsokára megmutatjuk azt is, hogyan épült.
Ha te is szeretnél átverések nélkül, megbízható, tehetséges stáb - akár Eszter - segítségével menő lakást magadnak Budapesten, keress minket, kattints ide. Tanácsadásban, lakásvásárlás előtti átnézésben is segítünk.